Zpráva 014

POCHOD PŘÁTELSTVÍ A PODPORY 2017 - ZPRÁVA AGENTA CHODCE


Datum: 2. září 2017

Lokalita: Město Albrechtice, okr. Bruntál, CZ

Název pochodu: Pochod Přátelství a Podpory

Organizátor: IPA Města Albrechtice

Ročník pochodu: 2

 

 

Popis:

Den sliboval zatažené nebe a chladnější počasí. Trochu jsem si spletl začátek prezentace a začátek pochodu, takže ačkoli jsem si myslel, že dorazím spíše pozdě, tak jsem namísto, k zámku Linhartovy, dorazil mezi prvními. U zámku jsem zaparkoval na louce za navádění policejního psovoda (bez psa). Později se mu ta organizace parkování už moc nedařila, tak raději utekl. Pořadatelské zázemí bylo od parkoviště na druhé straně zámku, kde měli pořadatelé připravené stany na prezentaci, výdej občerstvení a stan se stoly a lavicemi pro účastníky. Rovněž zde byla vystavená policejní technika. Prezentace proběhla celkem rychle. Dostal jsem účastnickou kartu, na které byla vyvedena barevně zmenšenina mapy s nejdelší trasou. Nafasoval jsem si opět balíček s občerstvením. Vodu jsem odmítl, měl jsem svou. Tím, že byl naplánován hromadný start, připadal mi začátek celkem dlouhý. Měl se dostavit i policejní prezident, ale nakonec nedorazil. Pořadatelé měli ještě před devátou hodinou několik proslovů.
 
Jednotlivé trasy byly značeny nastříkanými šipkami různých barev. Řekli jsme si s kamarádem, že si dáme střední 20 km trasu. My jsme měli jít po zelené, ale nějak jsme to popletli, což bylo asi tím, že jsme si šli pro věci do auta na parkoviště a chytili jsme se zelenožluté barvy. Jinak značení přehledné. Na druhém kontrolním bodě nám pořadatel řekl, že už to máme do cíle jen kousek, což nám nějak nepřišlo. Podezření, že jdeme po jiné trase, jsme pojali při přecházení hlavní silnice, kde jsme potkali známé v protisměru, kteří nám říkali, že jdou nejdelší trasu. Následně jsme zjistili, že naše zelenožlutá je tedy spíše žlutá než zelená. Potvrzení nejdelší trasy jsme dostali na třetím kontrolním bodě, kde nám pořadatel řekl, že jsme první, kteří mají procvaknuté všechny tři kontrolní body na účastnické kartě, ale že do cíle to máme již jen 6 km. Po krtečkově stezce jsme došli až na rozhlednu Hraniční vrch, z které byl krásný výhled, ale hrozně to nahoře foukalo. Z kopce jsme seběhli do Polska a podél hraniční řeky došli zpět k zámku Linhartovy, kde jsme zjistili, že jsme byli, ač původně nechtěně, prvními účastníky, kteří dokončili nejdelší trasu jako první.
 
Od pořadatelů jsme dostali za odměnu zavírací nože s logem IPA Města Albrechtice. Pak následovalo předání zataveného certifikátu ve formátu A4 a pamětní medaile v plastové krabičce. Ještě jsem si dal nezbytné razítko do Pochodníku. V rámci startovného jsem si byl vyzvednout klobásku a kamarád si ještě skočil na prohlídku zámku, která byla rovněž v ceně. Pochod mě nezklamal, ale ani nijak zvlášť nepřekvapil. Pořadatelé připravili dobré zázemí i pro případ nepřízně počasí, které nakonec bylo spíše zatažené, ačkoli jsme občas slunce zahlédli. Počasí již podzimní, čerstvě po dešti, takže všude spousta bláta, které jsem si na nohavicích odvezl až domů. Značení bezvadné, takže mapa nebyla potřeba. Trasa vedla v krásném prostředí, povětšinou lesem a po lukách, asfaltu bylo minimálně. Kopečky jsme si taky užili. Medaile se stejným motivem jako na prvním ročníku, jen v jiném pokovení a s jinou stuhou, subjektivně hezčí, jak loni.

 

Agent A