Zpráva 013

POCHOD RYCHLÉ ROTY 2017 - ZPRÁVA AGENTA CHODCE


Datum: 9. září 2017

Lokalita: Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, CZ

Název pochodu: Pochod Rychlé Roty 2017

Organizátor: OHS Ústí nad Orlicí

Ročník pochodu: 3

 

Popis:

Pochod Rychlé roty – to pro mě znamená tři věci. Velice kvalitně zorganizovaný pochod již od prvního ročníku, bohatá tombola a je to jediný pochod, kdy nemusím vytahovat auto z garáže. Z těchto důvodů jsem absolvoval dosavadní tři ročníky. Pořadatelé si pro svůj pochod vybrali blízké okolí Ústí nad Orlicí, zejména vrch Strážný. Zde však zamrzí asfaltová silnice, ale tomu se asi nedá vyhnout na žádném pochodě. Jelikož mám pochod skoro za „barákem“, tak mě s trasou ve směru na Strážný nemohou pořadatelé ničím překvapit, proto zamrzí, že trasa druhého ročníku byla skoro stejná, jako trasa ročníku prvního a trasa ročníku třetího byla zcela stejná, jako trasa ročníku druhého. Kromě tohoto jsou zde již jen pozitiva.
 
Start a cíl pochodu je na střelnici v Černovíru, která poskytuje potřebné zázemí, jak možnost ubytování pro omezený počet zájemců, tak i sociální zařízení a několik desítek míst pro parkování aut. Další parkoviště jsou v blízkém okolí. Pro ty, kteří přijedou o den dříve, mají pořadatelé připravené něco k pití a i nějaký ten kousek masa na grilu. Trasa pochodu je značena barevným sprejem na silnici. Délka pochodu je pokaždé okolo 20 km a na trase je vodácké tábořiště Cakle, kde se mohou účastníci občerstvit a v rámci startovného vyzkoušet vylézt na umělou horolezeckou stěnu. Další občerstvení je na Strážném ve formě mobilního občerstvení, u kterého bývá standardně i kontrolní bod. Další příjemnou zastávkou je „Horákova kaple“ s léčivým pramenem a obec Lanšperk se zříceninou hradu, odkud je pěkný výhled na údolí Tiché Orlice.
 
Letošní ročník, stejně jako ty minulé poskytl příjemné polojasné počasí s příjemnými teplotami okolo dvacítky, ale ranní chlad je s přicházejícím podzimem již cítit. Letos jsem na start přišel trochu s předstihem, což pro organizátory nebyl žádný problém. Přihlásil jsem se, dostal jsem kontrolní kartu, na které je pěkně vyvedena mapa se základním popisem trasy, nafasoval již standardní proviant s energetickým nápojem od Monstra a vyrazil na trasu. Jelikož, jak již jsem psal, znám okolí dobře a věděl jsem, kudy trasa vede, nevěnoval jsem se moc značení trasy, ale neslyšel jsem, že by někdo z účastníků zabloudil. Cestou jsem, jako už pokaždé, posbíral několik hub a našel trochu toho lesního ovoce. Po čtyřech hodinkách jsem úspěšně došel do cíle, kde jsem dostal certifikát ve formátu „A6“ a medaili s orlem v běžné krabičce, kterou dávají na většině pochodů. Velikost certifikátu trochu zamrzí, ale zase potěší, že pořadatelé každý rok mají na medaili jinak barevně provedenou stuhu a i jinak provedenou medaili, ačkoli je vždy ústředním motivem hlava orla. Ještě jsem si vylosoval lístek s číslem na dárek z tomboly a orazil Pochodník. Pořadatelé mají tombolu opravdu bohatou a oproti jiným pochodům je to skutečný bonus. Kdo měl ještě zájem, mohl si na střelnici zastřílet z luku. Já jsem tohoto zpestření nevyužil a šel domů.
 
Toto je pochod, kde dostanete spoustu muziky za málo peněz. Organizace bezvadná a do budoucna doufám, že se pořadatelé s trasou pustí jiným směrem.

 

Agent A