Zpráva 011

IPA POCHOD STUTTGART 2017 - ZPRÁVA AGENTA CHODCE


Datum: 24. června 2017

Lokalita: Stuttgart, Německo

Název pochodu: II. International Stuttgart IPA-March 2017

Organizátor: IPA Stuttgart

Ročník pochodu: 2

 

Popis: 

V pátek 23.6.2017 jsme přijeli do STUTTGARTU a ubytovali se v blízkém hotelu (4 min.), který byl vzdálen od registrace pochodu (Policejní prezidium Stuttgart). Při vstupu na PP proběhla nutná kontrola a ověření totožnosti, jak je patrné z důležitosti objektu. Samotná registrace proběhla v jídelně, kde se nás ujala samotná paní vedoucí pro styk s veřejností PP s tím, že do 30 min. přijde tlumočník do českého a slovenského jazyka. Pro nás velké plus neboť německy mluvím málo. Tlumočník nám byl nápomocen po celou dobu pobytu na PP. Musím také vyzdvihnout vedoucího IPA Pochodu (vedoucího kanceláře PP Heralda Webra), kde jsme se zásluhou nejen těchto tří cítili jako doma. Večer byl volný program s muzikou v krásné přátelské atmosféře až do pozdních hodin.


V sobotu 24.6.2017 jsme ráno vyrazili ke startu, kde jsme shodou okolností potkali další partičku z Čech, respektive z Ostravy. Ti bohužel přijeli na otočku, což jsme vůbec nechápali s ohledem na atmosféru a vzdálenost 800km, byla to však jejich volba. I tak, jsme spojili své osudy po dobu pochodu. Start a cíl IPA pochodu (Policejní prezidium Stuttgart) je umístněný na severním okraji Stuttgartu obklopen vinicemi. Po krátké chvilce jsme vystoupali po schodech vinicemi a dál pokračovali po cestě vinicí. Po nějaké době jsme sestoupili, prošli městem k lesu, kde jsme pokračovali dál po lesní cestě, až k zahrádkám které navazovali na park a městkou zástavbu což bylo další klesání. Po nějaké době nás dobře značená trasa při vedla na policejní stanici, kde byl kontrolní bod a občerstvení. Po krátké chvíli odpočinku jsme pokračovali městem dál, až jsme narazily na schody, které nebraly konce. Na vrcholu nás čekal další park s vláčkem, rozhlednou a restauracemi atd., prostě KRÁSA. Malinko jsme odbočili z trasy a dali rozhlednu, stálo to za to :-). Sestoupali jsme pak po cestičkách a schodech abychom zas vystoupali k cíli. Společně jsme se vydali k nám na hotelový pokoj, kde jsme ze sebe spláchli pot a šli do restaurace s vlastním pivovarem na společný oběd. Poté jsme se s tlumočníkem rozloučili, abychom se opět sešli v jídelně PP, kde byla připravena večeře a opět volný večer s muzikou v krásné přátelské atmosféře až do pozdních hodin, součástí večera předání ocenění. Celá trasa, byla krásně značená cedulkami IPA Pochodu, mapu trasy pochodu jsme vlastně potřebovali jen jako památku na krásný víkend.


Neděle 25.6.2017 jsme posnídali a setkali se s novými přáteli. Vydali se na prohlídku policejního muzea na PP, kterou jsme si už v pátek domluvili, čekal nás skvělý průvodce, který sám prožil některé případy prezentované v muzeu. Domluvili se na podrobné a klidné prohlídce, která se protáhla na 3 hodiny, prostě skvělé. A teď, jsme nabrali směr k domovu, kam jsme šťastně v podvečer dorazili. Naši přátelé z Ostravy také dorazili zdrávi, ač spali kdesi na parkovišti.

 


 

Agent M